Přeskočit na obsah

Telč, Jindřichův Hradec, Červená Lhota

Telč - Bontour

Renesanční klenoty jižních Čech vám doslova vyrazí dech. Navštívíme nádherné náměstí v Telči, zámecký komplex v Jindřichově Hradci a vodní zámek Červená Lhota.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si naše aktuální zájezdy.

Program

  • Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), v 7.00 ze Žebětína.
  • Procházka historickou Telčí.
  • Prohlídka zámku Jindřichův Hradec.
  • Prohlídka zámku Červená Lhota.
  • Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena

  • 600 Kč dospělí,
  • 580 Kč děti a senioři.

Cena zahrnuje dopravu luxusním autobusem a služby průvodce.

Jedinečné náměstí v Telči

Město Telč vás okouzlí především historickým náměstím, které patří mezi nejvýznamnější památky UNESCO ve střední Evropě. Domy byly pozdně goticky přestavěny po roce 1464 a z té doby se dochovaly i některé portály. Poté následovaly renesance, baroko a klasicismus – tři slohy, které telčským domům v převážné míře určily jejich dnešní vnější podobu. Renesančním klenotem je rovněž telčský zámek. Ceněné jsou především zachovalé interiéry, které přibližují život v 16. a 17. století.

Telč - Bontour
Jindřichův Hradec - Bontour

Zámek Jindřichův Hradec

Třetí největší zámecký areál v České Republice vznikl přestavěním gotického hradu ze 13. století. Renesanční podobu získal v polovině 16. století. Pyšní se unikátními stavbami i interiéry, které není možné vidět na jiných zámcích a hradech. Předěl mezi 2.. a 3. nádvořím tvoří Jáchymovo stavení, Gotický palác a Černá věž. V jejím sousedství stojí Červená věž (Menhartova). Na 3. nádvoří jsou krásné velké a malé arkády, kamenná kašna s bohatě zdobenou kovanou mříží, Adamovo stavení, Španělské křídlo a vstup do Černé věže. Z 3. nádvoří se dostanete do zahrady, kterou uzavírá unikátní kruhový pavilon – Rondel.
Vstup: dospělí 200 Kč, senioři, studenti 160 Kč, děti 60 Kč. Délka prohlídky 60 minut.

Vodní zámek Červená Lhota

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým” zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako například Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Označení Červená Lhota se poprvé objevilo v roce 1602. Název vycházel z nové barevnosti omítek tvrze. Dále zámek vlastnil císařský rytmistr Antonio Briccio a následně Vilém Slavata z Chlumu a Košumberka. Za jeho vlády došlo v letech 1658–1678 ke stavebním úpravám, které proměnily někdejší tvrz v barokní zámeček užívaný jako letohrádek. Zámek dále vlastnili např. rod Windischgrätzů, baron Ignác Stillfried a Heinrich Eduard Schönburg – Hartenstein. V roce 1934 vznikla na Červené Lhotě hrobka rodiny Schönburg-Hartenstein. Od roku 1949 je zámek zpřístupněn veřejnosti.
Vstup: dospělí 180 Kč, senioři, studenti 140 Kč, děti 50 Kč. Délka prohlídky 50 minut.

Červená Lhota - Bontour