Bratislava s výletem lodí na Devín

Bontour - Devín

V hlavním městě Slovenska si prohlédneme historické centrum s množstvím nádherných barokních paláců. Po prohlídce města se vydáme lodí na zříceninu hradu Devín.

So 26. 5. 2018 (od 640 Kč)

 

Objednat si

Barokní paláce Bratislavy

Průvodce vás provede městským centrem, kde se nachází mnoho paláců v barokním stylu. Grasalkovičův palác, vybudovaný okolo roku 1760, je dnes sídlem slovenského prezidenta a slovenská vláda má své sídlo v bývalém arcibiskupském paláci. V Primaciálném paláci, dnešním sídlem primátora, byl v roce 1805 podepsán prešpurský mír. Ke známým sakrálním stavbám patří Konkatedrála svatého Martina, vybudovaná v 13. až 16. století, která byla v letech 1563 – 1830 korunovačním kostelem uherských králů. Františkánský kostel ze 13. století je nejstarší zachovalý kostel v Bratislavě a byl místem rytířských ceremonií.

Bratislava - Bontour
Devín - Bontour

Devín

Poté poplujeme lodí na zříceninu Devín (česky Děvín), jednu z nejnavštěvovanějších slovenských památek. Zřícenina středověkého hradu je národní kulturní památkou ležící na 212 metrů vysoké skále nad soutokem řek Moravy a Dunaje. Hrad byl vybudován na místě římského tábora a velkomoravského hradiště, známého už roku 864 pod názvem Dowina.
Po prohlídce hradu pojedeme zpět do Bratislavy, kde ukončíme prohlídku a následuje individuální volno.

Program

  • Odjezd v 7.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
  • Návrat do Brna okolo 21.00.

Termín

  • 26. 5. 2018 (sobota)

Cena

  • 680 Kč dospělí
  • 640 Kč senioři
  • 510 Kč děti

Cena zahrnuje dopravu, průvodce a plavbu lodí