Drážďany s italskou atmosférou a porcelán v Míšni

Bontour - Drážďany

Drážďany vás uchvátí nejen nádhernými stavbami, ale také neopakovatelnou atmosférou a svými adventními trhy. V Míšni navštívíme světově proslulou porcelánku s rozsáhlou výstavou výrobků.

So 9. 12. 2017 (760 Kč)

Objednat si

Drážďany

Z původně rybářské vesnice, sídla kupců a markraběcího sídla se Drážďany (přezdívané "Florencie na Labi") vyvinuly do lázeňské a královské rezidence. Město nabízí nádhernou přehlídku barokní architektury, které vévodí zámecký komplex Zwinger.bontour_drazdany

Výjimečná je také památka katedrály Nejsvětější Trojice známé jako Hofkirche, Saská státní opera Semperoper nebo ojedinělý protestantský kostel Frauenkirche.

Drážďany byly v roce 1945 za náletu téměř zničeny, nyní je řada památek zcela zrekonstruována. Všechna hlavní turisticky exponovaná místa leží v nevelkém centru města a to v okruhu několika minut pěší chůze. 

Míšeň

Prohlédneme si někdejší rezidence míšeňských markrabat v údolí řeky Labe. Městu dominuje Hradní vrch se dvěma zámky a dómem a gotický kostel Panny Marie s největší zvonkohrou v Evropě.

bontour_misen Navštívíme světově proslulou porcelánku a rozsáhlou výstavu míšeňského porcelánu (vstup zdarma). Míšeňská manufaktura vás dokonale seznámí s řemeslem, tradicí a kulturou stolování.

Nabídne ucelený pohled do historie továrny od počátku 18. století až dodnes. Na vlastní oči uvidíte namáhavou výrobu porcelánu, která je především velkou ruční prací a seznámíte se s nejrůznějšími technikami výroby.

V závěru prohlídky můžete navštívit zdejší vzorkovnu s dílnami a odnést si památku na Míšeň.

 

Program

Odjezd v 5.15 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 23 hod.

***
Fotogalerie: 
Bontour - Drážďany
Bontour - Drážďany
Bontour - Drážďany
***
Termín: 

9. 12. 2017 (sobota) - adventní trhy

Cena: 

760 Kč dospělí
690 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

BONTOUR, s. r. o. Provozovna: Kontakt:
Vrázova 19a Husova 8a (+420) 736 750 352
616 00 Brno 602 00 Brno bontour@bontour.cz