Drážďany s italskou atmosférou a porcelán v Míšni

Bontour - Drážďany

Drážďany vás uchvátí nejen nádhernými stavbami, ale také neopakovatelnou atmosférou a adventními trhy. V Míšni navštívíme světově proslulou porcelánku s rozsáhlou výstavou výrobků.

So 2. 12. 2017 (od 690 Kč)

 

Objednat si

Adventní Drážďany

První drážďanský Štrýclmarkt (Striezelmarkt) trval pouze jeden den. Léta Páně 1434 povolil saský kurfiřt Friedrich II. a jeho bratr vévoda Zikmund konání svobodného trhu den před Štědrým dnem na Altmarktu (Staré tržiště). V následujícím půltisíciletí se drážďanský Štrýclmarkt rozvinul v jeden z nejtradičnějších a nejoblíbenějších vánočních trhů v Německu. Každý rok sem přijíždí okolo 250 obchodníků a trhovců nabízet své zboží, čímž přispívají k uchování pověsti drážďanského Štrýclmarktu jako výkladní skříně tradičního lidového umění.

Dresden - Bontour

Historické Drážďany

Z původně rybářské vesnice, sídla kupců a markraběcího sídla se Drážďany (přezdívané “Florencie na Labi”) vyvinuly do lázeňské a královské rezidence. Město nabízí nádhernou přehlídku barokní architektury, které vévodí zámecký komplex Zwinger.
Výjimečná je také památka katedrály Nejsvětější Trojice známé jako Hofkirche, Saská státní opera Semperoper nebo ojedinělý protestantskýkostel Frauenkirche.
Drážďany byly v roce 1945 za náletu téměř zničeny, nyní je řada památek zcela zrekonstruována. Všechna hlavní turisticky exponovaná místa leží v nevelkém centru města a to v okruhu několika minut pěší chůze.

Míšeň

Prohlédneme si někdejší rezidence míšeňských markrabat v údolí řeky Labe. Městu dominuje Hradní vrch se dvěma zámky a dómem a gotický kostel Panny Marie s největší zvonkohrou v Evropě.
Navštívíme světově proslulou porcelánku a rozsáhlou výstavu míšeňského porcelánu (vstup zdarma). Míšeňská manufaktura vás dokonale seznámí s řemeslem, tradicí a kulturou stolování. Nabídne ucelený pohled do historie továrny od počátku 18. století až dodnes. Na vlastní oči uvidíte namáhavou výrobu porcelánu, která je především velkou ruční prací a seznámíte se s nejrůznějšími technikami výroby. V závěru prohlídky můžete navštívit zdejší vzorkovnu s dílnami a odnést si památku na Míšeň.

Program

Odjezd v 5.15 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 23 hod.

Míšeňská porcelánka - Bontour

Termín:

2. 12. 2017 (sobota) – adventní trhy

Cena:

760 Kč dospělí
690 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.