Historická Opole a kouzelný zámek Mošna

Bontour - Moszna

Navštívíme polské historické město Opole, které se pyšní svými “Benátkami”. A prohlédneme si Mosznu (Mošnu), zámek skoro s tolika věžmi jako má celá Praha.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Opole

Opole (česky Opolí) patří mezi nejstarší města v Polsku. Od raného středověku do začátku 20. století bylo metropolí Horního Slezska. Město se může pochlubit množstvím historických staveb a cenných uměleckých děl, vzniklých během tisíciletých dějin. Gotická katedrála, rynek s radnicí, barokní měšťanské domy, Piastovská věž, františkánský kostel a mauzoleum Piastovců – to vše jsou památky, které dělají město krásným.
V Opolí naleznete také Benátky. A proč ne? Půvabné domečky, vyrůstající přímo z vody řeky Mlynówki, to jsou opolské Benátky. Ve městě je v tomto termínu velikonoční jarmark.

Moszna

Moszna (česky Mošna) je pohádkový zámek, jeden z nejkrásnějších na území Slezska, který má i v dnešním světě nečekané využití. Tento parkový a palácový areál ve tvaru “U” byl kdysi sídlem německé rodiny Tiele-Wincklerů.
V paláci se nachází celkem 365 místností a ohromující počet 99 věží. Navazuje na anglické zámky z alžbětinského období, ve kterých rostou už několiv stovek let staré duby a lípy, voní azalky a keře rododendronů.
Atrakcí je hřebčín anglických koní. Zámek i v dnešní době žije bohatým kulturním životem – pořádají se zde pravidelné výstavy a koncerty, sídlo tu má Centrum pro léčbu neuróz i Polský myslivecký svaz, který zde má chovnou stanici bažantů.

 

Program:

Odjezd v 5.30 ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 21.00.

Termín:

12. 8. 2017 (sobota)

Cena:

630 Kč dospělí
600 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.