Hochkar – jednodenní lyžování v Alpách

Hochkar - Bontour

Vychutnávejte zimu plnými doušky! Pojeďte si s námi zalyžovat na rakouské sjezdovky, kde máte vždy jistotu sněhu. Populární lyžařské středisko Hochkar vás nezklame.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Největší lyžařské středisko dolnorakouských Alp nabízí 10 lanovek a vleků, 19 kilometrů upravených sjezdovek různých stupňů obtížnosti a jistotu sněhové pokrývky, která umožňuje její lyžařské vychutnávání až do konce dubna. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 1350 – 1850 metrů.

Hochkar

Hochkar je horská kotlina, zčásti řídce porostlá, na vrcholech holá a uzavřená prstencem vrcholků, která dělá vysokohorský dojem, ačkoliv nadmořská výška dosahuje jen 1 800 m.
Terén pod hlavním vrcholem Hochkar na severně orientovaném svahu je strmý a velmi členitý s balvanovitými kupolemi a mělkými údolíčky a žlaby, na protilehlém jižním svahu (Leckerplan) je napak pozvolnější a přehlednější. Sjezdovky jsou hravé, neposedné, často mění směr nebo sklon a všechny tratě jsou tak atraktivní i pro náročnějšího lyžaře. Průměrnou obtížností je červená, strmější jsou jen úseky na černé trati Grosses Kar, cílový hang trati Thomase Sykory nebo široký černý Steilhang z vrcholu Häsing. Příjemně sportovní jsou obě červené varianty podél hlavní kryté 4sedačky, které se níže ještě větví podél sedačky Draxlerjoch. Na jižních svazích kotle jsou sjezdovky přímější, přehlednější, až na klikatou a místy rovinatou červenou „desítku“. Mimo tratě je dostatek snadno dostupného a sněhově spolehlivého volného terénu.
Lanovky se ze dna kotliny vydávají na okolní vrcholy do všech světových stran, a staví tak velmi kompaktní, a přitom rozmanitý lyžařský okruh.

 

 

Program

Odjezd ve 3.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

 

Video – představení Hochkaru:

 

Termín:

Další termíny připravujeme

Cena:

1 620 Kč  dospělí
1 460 Kč  junioři (2000-1997)

1 220 Kč dítě 6-15 let (2011-2001)
660 Kč dítě do 6 let

660 Kč pouze doprava

 

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce a permanentku