Hornické muzeum Landek Park, ZOO Ostrava

Prohlédneme si největší muzejní areál v Česku – hornické muzeum Landek Park. Poté navštívíme ZOO Ostrava, jejíž součástí je i rozlehlý botanický park.

Tento zájezd už se odjel. Nejnovější zájezdy naleznete ZDE.

Hornické muzeum Landek Park

Areál hornického muzea má rozlohu 10 ha, což z něj činí největší muzejní areál v celé republice. Muzeum bylo otevřeno 4. prosince 1993, symbolicky na svátek patronky horníků svaté Barbory. Lokalita, navržená na zařazení do seznamu UNESCO, obsahuje zachovalý areál Dolu Anselm. Kromě povrchové expozice strojů a zařízení, podzemní expozice a expozice báňské záchranářství zde nalezneme také rekonstrukci sídliště lovců mamutů. V areálu se nachází rovněž kaple svaté Barbory. 

ZOO Ostrava

Tato tozsáhlá ZOO leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. ZOO Ostrava se také, jako jediné u nás, podařilo odchovat mládě slona indického.
V nedávné době byla zoologická část rozšířena o tři botanické stezky, které otevírají návštěvníkům doposud nepřístupné části areálu ZOO a přímo je propojují se zoologickými expozicemi.  Dále uvidíte pavilony šelem, medvědárium, ostrovy primátů, pavilon tlustokožců, voliéry dravců a dalších ptáků a výběh ohrožených druhů evropských želv. Pro děti je v ZOO Ostrava připravena dětská kontaktní ZOO a dětské hřiště.


Program 

Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo). 

 Návrat do Brna okolo 19.30.

Cena:

430 Kč

400 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce