Hrad Beckov a zámek Bojnice

Vydejte se s námi za historií na slovenská šlechtická sídla Beckov a čarokrásné Bojnice, kde navštívíme Mezinárodní festival duchů a strašidel.

Tento zájezd už se odjel. Nejnovější zájezdy naleznete ZDE.

Bojnice – návštěva zámku – Mezinárodní festival duchů a strašidel

Bojnický zámek, původně hrad, byl upraven do dnešní podoby až na konci 19. století. K Bojnickému zámku náleží přilehlý park, ve kterém roste mnoho různých exemplářů stromů. Součástí zámeckého parku je i zoologická zahrada a termální koupaliště.

Bojnický zámek navštívíme v době Mezinárodního festivalu duchů a strašidel, který je letos zaměřený na téma “Bosorka”.

V Bojnicích lze očekávat spoustu návštěvníků, stánků a atrakcí. Vstup do zámku nelze rezervovat, je tedy možné, že bude nutné chvíli čekat na prohlídku. Ta není v duchu historického výkladu, nýbrž v duchu událostí a příběhů z dějin, které jsou spjaty se zámkem Bojnice a čarodějnictvím. Výklad probíhá ve slovenském jazyce. Návštěva zámů není povinná, lze navštívit i pouze zdejší ZOO.

Odjezd z Bojnic bude kolem 15. hodiny, od 17. hodiny máme domluven program na zřícenině hradu Beckov.

Šaškův Hrad Beckov

Romantická zřícenina hradu ze 13. století se vypíná nad obcí Beckov, na 60 metrů vysokém bradlu. Historie hradu je propojena s několika legendami, jedna z nich říká, že název hradu je odvozen od jména šaška Becka, pro kterého dal hrad vybudovat vévoda Ctibor jako odměnu za to, že ho šašek rozveselil.

 Pro svou malebnou krásu byl hrad Beckov vyhlášen národní kulturní památkou a díky své historii patří k nejvyhledávanějším zříceninám na Slovensku.

 

Program

Odjezd v 6.15 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín:

29. 4. 2017 (sobota)

Cena:

450 Kč dospělí
420 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.