Hrad Bouzov, Javoříčské jeskyně a Loštice

Bontour - Bouzov, Javoříčské jeskyně a Loštice

Nechte se unést pohádkovou atmosférou hradu Bouzov, překrásnou krápníkovou výzdobou v Javoříčských jeskyních a nakonec zajímavou návštěvou muzea tvarůžků v Lošticích.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Hrad Bouzov

Prohlídka pohádkového hradu. Hrad je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1895-1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž.

Javoříčské jeskyně

Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938.

Bontour - Olomoucké tvarůžky

Loštice

Návštěva muzea tvarůžků. Tvarůžky, jedinečná specialita Loštic, mají svou bohatou historii, která sahá až do 16. století. V muzeu jsou instalovány exponáty používané při výrobě tvarůžků. Ve sklepě je dokumentováno mletí dalších podlažích je zdokumentována vlastní výroba olomouckých tvarůžků.

Odjezd v 7.30 od Bohémy.
Příjezd do Brna okolo 19.00.

***
Fotogalerie: 
Bontour - Hrad Bouzov
Bontour - Bouzov interiér
Bontour - Javoříčské jeskyně
Bontour - muzeum tvarůžků
***
Termín: 

14. 5. 2016 (sobota)

Cena: 

420 Kč dospělí
390 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

BONTOUR, s. r. o. Provozovna: Kontakt:
Vrázova 19a Husova 8a (+420) 736 750 352
616 00 Brno 602 00 Brno bontour@bontour.cz