Hrad Malenovice a ZOO Lešná se Zátokou rejnoků

Navštívíme hrad Malenovice – jednu z nejvýznamnějších histrických památek zlínského regionu. A potom budeme krmit rejnoky v nedaleké ZOO Lešná.

Tento zájezd už se odjel.
Nejbližší zájezdy naleznete
zde.

Hrad Malenovice

Tento hrad byl založen ve 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem. V následujících stoletích prošel několika přestavbami, které z původního gotického středověkého hradu vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu, později ještě barokně upravené.
V hradu se mimo jiné nacházejí archeologické a národopisné expozice Muzea jihovýchodní Moravy a je zpřístupněna hradní věž. V muzeu jihovýchodní Moravy je vystavena jediná veřejně přístupná kostra slona v České republice. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

Krmení rejnoků v nejkrásnější moravské ZOO

ZOO Lešná je jedinečným místem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Nově je tu otevřena expozice Zátoka rejnoků, ve které si můžete tyto blízké příbuzné žraloků pohladit či dokonce nakrmit krevetami.

Zvířata tu žijí ve zdařilé napodobenině jejich původního prostředí. Ptáci žijí v ptačích voliérách, které připomínají jejich domovinu, savci jsou vystavováni v přírodních expozicích. K vidění jsou tu sloni, žirafy, nosorožci, zebry, asijští tygři, ušatí medvěti a giboni, australští klokani, běžci emu, ale i jihoameričtí papoušci, mravenečníci nebo lamy.

V nové tropické hale Yucatan mezi faunou a flórou uvidíte vzpomínku na civilizaci Mayů, někdejších obyvatelů Yucatánského poloostrova. Říká se, že ZOO Zlín patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Krásu místa dotváří nádherný historický zámecký park starý více než 200 let. Návštěvníky upoutá svým anglickým slohem a 1150 druhy vzácných dřevin a okrasných bylin.

Program

Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo), 8.30 z Brankovic.
Návrat do Brna okolo 19.00.

Cena:

400 Kč

380 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: Dopravu a průvodce.