Jihlava - podzemí a ZOO, betlémy v Třešti

Bontour - Jihlava

Pojedeme se podívat za krásami Vysočiny do Jihlavy, kde navštívíme místní katakomby a ZOO. Dále zavítáme do Třešti - města betlémů.

Ne 10. 9. 2017 (320 Kč)

Objednat si

Jihlava - prohlídka města, podzemí a ZOO

Malebné město v údolí řeky Jihlavy v minulosti zbohatlo především kvůli ložiskům stříbrné rudy. Také proto jsou celé náměstí a přilehlé ulice podkopány složitým labyrintem katakomb, jejichž vybraná část je přístupná i veřejnosti.

Historickému centru dominuje Masarykovo náměstí, druhé největší náměstí v republice, s kašnami a Morovým sloupem. Krásný výhled na celé město a okolní krajinu je z věže gotického kostela sv. Jakuba. Projít se můžete i po udržovaném hradebním parkánu, který zčásti obepíná centrum.

ZOO Jihlava

Zoologická zahrada Jihlava, která získala statut zoo v roce 1982, leží v malebném údolí říčky Jihlávky. V areálu jsou vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města. Zoo je domovem pro téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně druhů ohrožených vyhubením. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Betlémy v Třešti

Třešť je po právu nazývaná "městem betlémů". Hlavní zvláštností třešťských betlémů je 200 let stará tradice stavění betlémů v rodinách. Celoročně je ke shlédnutí stálá expozice betlémů v prostorách Schumpeterova domu. V tomto domě se nachází i pobočka Muzea Vysočiny, kde jsou vystaveny 4 velké betlémy.

 

 

Program

Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 19.00.

***
Fotogalerie: 
Bontour - Jihlava
Bontour - Jihlava
Bontour - Jihlava
Bontour - Jihlava
Třešť - betlémy
Třešť - betlémy
***
Termín: 

10. 9. 2017 (neděle)

Cena: 

320 Kč

300 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce

BONTOUR, s. r. o. Provozovna: Kontakt:
Vrázova 19a Husova 8a (+420) 736 750 352
616 00 Brno 602 00 Brno bontour@bontour.cz