Jihlava – podzemí a ZOO, betlémy v Třešti

Jihlava - Bontour

Za krásami Vysočiny se vydáme do Jihlavy – navštívíme místní tajemné katakomby a krásnou zoologickou zahradu. A zavítáme i do Třešti – města betlémů.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Jihlava – prohlídka města, podzemí a ZOO

Malebné město v údolí řeky Jihlavy v minulosti zbohatlo především kvůli ložiskům stříbrné rudy. Také proto jsou celé náměstí a přilehlé ulice podkopány složitým labyrintem katakomb, jejichž vybraná část je přístupná i veřejnosti.

Historickému centru dominuje Masarykovo náměstí, druhé největší náměstí v republice, s kašnami a Morovým sloupem. Krásný výhled na celé město a okolní krajinu je z věže gotického kostela sv. Jakuba. Projít se můžete i po udržovaném hradebním parkánu, který zčásti obepíná centrum.

ZOO Jihlava

Zoologická zahrada Jihlava, která získala statut zoo v roce 1982, leží v malebném údolí říčky Jihlávky. V areálu jsou vodní plochy, zalesněné svahy, louky i skály a to v bezprostřední blízkosti centra města. Zoo je domovem pro téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně druhů ohrožených vyhubením. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Betlémy v Třešti

Třešť je po právu nazývaná “městem betlémů”. Hlavní zvláštností třešťských betlémů je 200 let stará tradice stavění betlémů v rodinách. Celoročně je ke shlédnutí stálá expozice betlémů v prostorách Schumpeterova domu. V tomto domě se nachází i pobočka Muzea Vysočiny, kde jsou vystaveny 4 velké betlémy.

 

Program

Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 19.00.

Termín:

10. 9. 2017 (neděle)

Cena:

320 Kč

300 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce