Lednice a muzikál Noc na Karlštejně

Lednice - Bontour

Nejprve navštívíme nádherný gotický zámek Lednice, a poté shlédneme inscenaci slavného muzikálu Noc na Karlštejně s hity Karla Svobody v kulisách zámku.


Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Zámek Lednice

Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Dnešní podobu získal zámek při rozsáhlé rekonstrukci z poloviny 19. století v slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku. Zámecká budova je velmi bohatě novogoticky zdobená. Stejně velkolepá je i výzdoba interiérů vyřezávanými kazetovými stropy, původním historickým nábytkem či pozoruhodným, šestatřicetistupňovým dřevěným schodištěm v knihovně, které vedlo do ložnice knížat a bylo vyrobeno bez použití jediného hřebíku. 

 V okolí zámku se rozkládá rozsáhlý zámecký park, ve kterém se nachází mnoho vzácných dřevin, rybníků a pozoruhodných staveb: Minaret z roku 1798, Janův hrad – pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, nebo Lovecký zámeček. Lednický zámek se řadí k nejvýznamnějším projevům vrcholného romantismu na území Česka a v prosinci 1996 byl zapsán v rámci celého Lednicko-valtického areálu do seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO. 

Muzikál Noc na Karlštejně

V jedné z hlavních rolí bude i samotný zámek Lednice, který se tak na chvíli promění v Karlštejn. V představení Divadla Karlštejn bude zámek tvořit autentickou kulisu i pódium pro herce, což slibuje vytvořit nezapomenutelnou kouzelnou atmosféru doplněnou známými písněmi jako Hoja hoj, Asi do věží, Lásko má já stůňu a dalšími hity Karla Svobody a Jiřího Štaidla.
Děj je zasazen do doby Karla IV. a a odehrává se na nedávno postaveném hradu Karlštejn. Ten se má stát místem odpočinku českého panovníka. Jeho klid ovšem naruší příjezd bavorského vévody a navíc dojde i k porušení zákona zakazujícího na hrad vstup všem ženám. Nezávisle na sobě se na hradě najednou objeví dvě ženy.  Jedná se o královnu Alžbětu a neteř purkrabího Alenu…

Představení se koná pod širým nebem za každého počasí. Začíná ve 20.30 hod. a jeho délka je přibližně 110 minut, včetně 20 minut dlouhé přestávky.

Režie: Václav Knop

Účinkují: Hana Holišová, Daniel Bambas, Pavel Vítek, Regina Rázlová, Jan Kříž, Miloslav Mejzlík, Tomáš Smička, Ivana Korolová, Václav Knop, Lukáš Kunst, Martin Hubeňák, Petr Šudoma a místní kobylka.

Program 

Odjezd v 10.00 z Brankovic, v 11.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Krátká zastávka u Novomlýnských nádrží.

Návštěva zámku v Lednici.

Možný individuální program – prohlídka zámku a čas na večeři.

20.30 – 22.30 Představení NOC NA KARLŠTEJNĚ

Návrat do Brna okolo 23.30.

Termín:

4. 7. 2017 (úterý)

Cena:

350 Kč

320 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Vstupenka: 690 Kč