Nové Město nad Metují, Adršpašské skály

Nové Město nad Metují - Bontour

Výlet pro otřelé turisty, obdivovatele architektury i nenapravitelné romantiky. Prohlédneme si moderní zámek, a pak se na chvíli ztratíme v jedinečném skalním městě Adršpach.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Nové Město nad Metují

Někdy nazýváné Český Betlém nebo Brána Orlických hor. Renesanční město obklopené hlubokými údolími protnuté poklidně bublající řekou Metují. Součástí městské památkové rezervace a zároveň dominantou historického náměstí s podloubím je zámek, který byl založen na začátku 16. století. Zámecká zahrada i samotná budova byly naposledy stavebně upraveny známým architektem Dušanem Jurkovičem v letech 1909 až 1915, který do celého zámku zavedl elektřinu, centrální vytápění nebo například telefon do každého pokoje, zkrátka vše co si moderní doba žádala.

Návštěvník nyní může obdivovat autentické interiéry ve stylu vrcholné secese a art deco i funkcionalismu ze 40. let. Na zámku určitě nepřehlédněte různé sochy a další umělecké výtvory, o jejichž vznik se postaralo mnoho známých umělců – Myslbek, Štursa, Kofránek, Úprka, Brandl a další.

Adršpašské skály

Čeká nás návštěva jedinečného skalního města, které fascinuje návštěvníky již více než tři stovky let. V 18. století zničil několikadenní požár bujnou vegetaci v okolí skal, vynikla tak krása pískovcových útvarů. Od té doby se sem sjiždí návštěvníci z blízkého i širokého okolí, tehdy byla pojmenována i většina skalisek jako například Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška nebo Sloní náměstí. Vysoko položené jezírko láká ke svezení na loďce, cesta k němu však vede po žebřících. Pohled na všechnu tu skalní krásu odrážející se v hladině ale určitě stojí za to.

 

Program

Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Návrat do Brna okolo 21.00.

Termín:

9. 9. 2017 (sobota)

Cena:

590 Kč

560 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.