Nové Město nad Metují, Hradec Králové

Nové město nad Metují - Bontour

Prohlédneme si moderní zámek v Novém měste nad Metují a navštívíme historické centrum města Hradec Králové, kde se přeneseme v čase do doby Husitů.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Nové Město nad Metují

Někdy nazýváné Český Betlém nebo Brána Orlických hor. Renesanční město obklopené hlubokými údolími protnuté poklidně bublající řekou Metují. Součástí městské památkové rezervace a zároveň dominantou historického náměstí s podloubím je zámek, který byl založen na začátku 16. století. Zámecká zahrada i samotná budova byly naposledy stavebně upraveny známým architektem Dušanem Jurkovičem v letech 1909 až 1915, který do celého zámku zavedl elektřinu, centrální vytápění nebo například telefon do každého pokoje, zkrátka vše co si moderní doba žádala.

Návštěvník nyní může obdivovat autentické interiéry ve stylu vrcholné secese a art deco i funkcionalismu ze 40. let. Na zámku určitě nepřehlédněte různé sochy a další umělecké výtvory, o jejichž vznik se postaralo mnoho známých umělců – Myslbek, Štursa, Kofránek, Úprka, Brandl a další.

Hradec Králové

Hradci Králové vtiskli na počátku 20. století novou tvář architekti evropského formátu, Jan Kotěra a Josef Gočár. Díky velkorysému urbanistickému konceptu a řadě monumentálních staveb ve stylu secese a funkcionalismu se tehdy městu přezdívalo Salon republiky. Nejkrásnějším místem v Hradci Králové je Velké náměstí s dominantou gotické katedrály sv. Ducha, renesanční Bílé věže a barokní Staré radnice.

 

Program

Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín:

17. 9. 2017 (neděle)

Cena:

440 Kč

410 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce