Olomouc – ZOO

Vydáme se směrem k Jeseníkům za zvířátky do Olomouce. Zdejší Zoologická zahrada na Svatém Kopečku chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích.

Tento zájezd už se odjel. Aktuální zájezdy naleznete ZDE.

Olomouc

Olomouc je známá svými historickými památkami, její historické jádro je městskou památkovou rezervací. Olomouc byla ve středověku centrem Moravy, do třicetileté války třetím největším městem zemí České koruny (po Praze a Vratislavi) a největším městem na Moravě. Dnes je sídlem arcibiskupství a metropolity moravské církevní provincie, a také centrem pravoslavné církve na Moravě. Pro svou atmosféru a historické pamětihodnosti je Olomouc vyhledávaným střediskem mezinárodních konferencí a festivalů.

ZOO Olomouc

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku byla slavnostně otevřena 3. června 1956. V 80. letech byla zmodernizována většina starých pavilonů (např. pavilon opic) a dále se pokračovalo v budování nových pavilonů (pavilon hyen), výběhů a expozic. V 90. letech byl dokončen pavilon žiraf, zrekonstruován pavilon šelem a bylo vybudováno obří akvárium pro žraloky o objemu 17 000 litrů.
Po roce 2000 byl vybudován pavilon netopýrů, průchozí výběh pro makaky, obří akvárium pro žraloky o objemu 42 000 litrů, byla provedena přestavba pavilonu hyen na jihoamerický pavilon a opravena rozhledna.
V pavilonech a venkovních klecích dnes ZOO pečuje o více než 300 živočišných druhů a může se pochlubit četnými chovatelskými úspěchy jakými byly např. v roce 1999 dvojčata Rotschildovy žirafy. Dnes svými nově zbudovanými pavilony poskytuje návštěvníkům nevšední zážitky. Nápaditě řešený pavilon netopýrů, často poletujících přímo nad hlavami návštěvníků, volný výběh makaků červenolících i obří žraločí akvárium – největší svého druhu u nás, řadí olomouckou ZOO k nejatraktivnějším výletním místům regionu.

 

Program

Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo)
Návrat do Brna okolo 19.00.

Termín:

28. 5. 2017 (neděle)

Cena:

320 Kč

300 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.