Pelhřimov, Žirovnice, hrad Kámen a obec Třešť

Pojedeme se podívat za krásami Vysočiny do Pelhřimova, na zámek Žirovnice, hrad Kámen a do obce Třešť.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Pelhřimov

Společně se projdeme po náměstí a v případě zájmu můžete navštívit Muzeum rekordů a kuriozit. Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší – to vše jsou přívlastky tohoto muzea. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů. Mnoho z místních rekordmanů je zapsáno v České knize rekordů a někteří také v publikaci Guinnessovy světové rekordy.

Hrací kostka

Nejnovějším přírůstkem kuriozní expozice se stala největší dřevěná hrací kostka z člověče nezlob se. Zahrát si s ní tuto hru by však rozhodně nešlo. Důvod je nasnadě – kostka váží 164 kilogramy V 90. letech minulého století ji vyrobili v Třešti ve firmě Podzimek a synové. Kostka má rozměry 79x79x79 cm, její výška tedy dosahuje klasické výšky stolu. 

Žirovnice

Prohlídka renesančního zámku. Nejzajímavější je ukázka dochovaných fresek z konce 15. století v hradní kapli a malby ze 16. století v zámeckém sále. Dalšími jsou expozice i výstavní galerie zámku a budova bývalého pivovaru

Hrad Kámen

Romantický hrad na skále. Původně gotický hrad byl postaven v polovině 13. století na rozsáhlém skalisku, podle kterého byl také pojmenován.

Třešť

Třešť je po právu nazývaná “městem betlémů”. Může se pochlubit lidovým  řezbářstvím, jehož krásu lze obdivovat celoročně v muzeu v domě J. A. Schumpetera

Odjezdy

Odjezd v 6.00 z Brankovic, v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Cena:

530 Kč  dospělý

480 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu, průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy do muzeí, na hrad Kámek, do zámku Žirovnice