Po stopách Habsburků – Klosterneuburg, Mödling, Laxenburg, Heldenberg

Klosterneuburg - Bontour

Během jednoho dne se dotkneme historie staré 7000 let, zažijeme romantiku starých šlechtických sídel, pokocháme se pohledem na nejlepší automobily z počátku 20. století.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Klosterneuburg

Nedaleko Vídně láká návštěvníky 900 let starý klášter se svými sakrálními uměleckými poklady. Za vidění stojí především Verdunský oltář, ale i mnohá další vzácná umělecká díla pocházející zvláště z dob baroka. 

Mödling

Město inspirující mnoho umělců 19. století a připomínající dávnou slávu císařského rodu Habsburků. Nad městem se ční zřícenina hradu Mödling, chlouba tehdejšího rakouského vévody. 

Laxenburg

Zámek, často nazýván přízviskem vodní, je jedním z nejpůsobivějších zámeckých areálů v Evropě. Za ukázkový příklad historické zahradní architektury 18. a 19. století je považován přilehlý park. Zabírá plochu o celkové ploše 280 hektarů je vytvořen příjemným a hravým způsobem. K vidění je zde Modrý dvůr, altány, jeskyně, chrámy i středověce vyhlížející kolbiště.

Heldenberg (cesta časem)

Výchozím bodem je v Evropě ojedinělý památník Heldenberg postavený na počest významného polního maršála Radeckého. Cesta časem vede dál Anglickou zahradou založenou ve stylu začínajícího 19. století, která v sobě dovedně spojuje živly vzduchu, vody, ohně a země. Monumentální 7 000 let staré stavby tajemných kruhových hrobů, které dosud svoje tajemství zcela neodhalily, okruh cesty časem v Heldenbergu uzavírají. 

Více jak stoleté historii automobilů se věnuje muzeum veteránů Oldtimer-museum Heldenberg. Paleta vystavovaných rarit zahrnuje modely od roku 1900 a zvučná jména jako Porsche, Ferrari, Jaguar, Bugatti nebo Rolls Royce.

Program

Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín:

25. 6. 2017 (neděle)

Cena:

440 Kč dospělí
390 Kč děti do 15 let a senioři nad 60 let

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.
Cena nazahrnuje vstup do Laxenburgu cca 7 EUR a vstup do Heldenbergu 14 EUR (Heldenberg + Oldtimer Museum + skanzen + Redetzky).