Rokokový zámek v Kroměříži a rejnoci v ZOO Lešná

První srpnovou neděli navštívíme významnou památku UNESCO – zámek v Kroměříži a vzápětí nejkrásnější moravskou ZOO ve Zlíně, která má co nabídnout.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Rokoko na zámku v Kroměříži

Kroměříž sloužila v minulosti jako letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou. Spolu se svými zahradami byla v roce 1998 zapsána jako památka UNESCO.

Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.

Olomoučtí arcibiskupové věnovali nemalé prostředky na zvelebení svého reprezentačního sídla a využívali pro jeho budování služeb nejpřednějších umělců, architektů a inženýrů své doby.

Mnozí se vyznačovali velkým zaujetím pro zahradní umění, které bylo považováno za vrcholnou disciplínu uměleckou, ale i filozofickou a technickou.

V Kroměříži se tak zachovaly dvě její vrcholné formy formální barokní Libosad reprezentovaný Květnou zahradou a Podzámecká zahrada jako bohatý, přírodně krajinářský park 19. století.

Krmení rejnoků v nejkrásnější moravské ZOO

ZOO Lešná je jedinečným místem, kde mohou návštěvníci vidět zvířata všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Nově je tu otevřena expozice Zátoka rejnoků, ve které si můžete tyto blízké příbuzné žraloků pohladit či dokonce nakrmit krevetami.

Zvířata tu žijí ve zdařilé napodobenině jejich původního prostředí. Ptáci žijí v ptačích voliérách, které připomínají jejich domovinu, savci jsou vystavováni v přírodních expozicích. K vidění jsou tu sloni, žirafy, nosorožci, zebry, asijští tygři, ušatí medvěti a giboni, australští klokani, běžci emu, ale i jihoameričtí papoušci, mravenečníci nebo lamy.

V nové tropické hale Yucatan mezi faunou a flórou uvidíte vzpomínku na civilizaci Mayů, někdejších obyvatelů Yucatánského poloostrova. Říká se, že ZOO Zlín patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Krásu místa dotváří nádherný historický zámecký park starý více než 200 let. Návštěvníky upoutá svým anglickým slohem a 1150 druhy vzácných dřevin a okrasných bylin.

Odjezd v 7.00 od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Cena:

400 Kč dospělí
380 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.