Stezka v oblacích, pivovar Hanušovice, Králická pevnost

Stezka v oblacích - Bontour

Projděte se s námi v oblacích! Navštívíme vyhlídkovou stavbu Stezka v oblacích, a dále pivovar Holba v Hanušovicích s muzeem pivovarnictví a Králickou pevnost.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Stezka v oblacích

Už jste se někdy procházeli v oblacích? Nyní máte jedinečnou příležitost Váš sen uskutečnit na Dolní Moravě, kde byla postavena unikátní vyhlídková stavba nesoucí název Stezka v oblacích. Nahoru se dostanete lanovkou, pěšky nebo na kole. Samotná stezka je vysoká 55 metrů.
Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého. Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů. Ti odvážnější mohou k cestě dolů využít parádní 100 metrů dlouhý tobogán.
Ze samého vrcholu stezky se naskýtají dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak lze vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše.
Objekt je v provozu od 5. prosince 2015. Autorem 55 metrů vysoké stavby je architekt Zdeněk Fránek.

Pivovarské muzeum Holba Hanušovice

Muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku. Prohlédnete si historické exponáty – nástroje a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Uvidíte dřevěné sudy, coby pýchu bednářského řemesla, staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historická výčepní zařízení, připomínající atmosféru dřívějších hospod. Je možné si prohlédnout oprávnění k vaření piva, které dokládají staré právovárečné listy na pergamenu i listy tovaryšské. Kromě vlastní výroby piva Vás expozice seznámí se surovinami, pro výrobu zlatého moku nezbytnými, a připomene i jejich složitou dopravu v době koňských povozů. Expozici „oživují“ voskové figuríny sládka a dvou štamgastů v životní velikosti. Muzeum bylo pro veřejnosti poprvé zpřístupněno 1. října 2010.

Králická pevnostní oblast

Králická pevnostní oblast je část pásma československého opevnění budovaného před druhou světovou válkou proti nacistickému Německu, nacházející se v okolí města Králíky. Při její návštěvě se můžete seznámit s jeho zajímavou historií, navštívit zdejší muzea a památníky, putovat krásnou přírodou.

Program

Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín:

15. 7. 2017 (sobota)

Cena:

520 Kč

500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.