Tábor, Orlík a Zvíkov

Bontour - Zvíkov

Vydáme se po stopách husitů do Tábora a k Orlické přehradě za jejími dominantami - zámkem Orlík a hradem Zvíkov.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.


Po stopách husitů do Tábora

Založení města Tábor v roce 1420 je spojeno s husity, kteří zde v blízkosti bývalého zpustlého hradu vybudovali opevněné město. Centrum města je památkovou rezervací a je vyhledávaným turistickým cílem.

Významnou památkou je gotický hrad Kotnov s Bechyňskou bránou. Zajímavostí je Jordán, nejstarší vodní nádrž ve střední Evropě. Za návštěvu stojí i táborská botanická zahrada s více jak 4 000 druhy rostlin.

Zámek OrlíkBontour - Orlík

Původně hrad, který dostal své jméno podle toho, že připomínal orlí hnízdo, se staletí tyčel vysoko nas skále. Se vznikem Orlické přehrady dosahuje vodní hladina dosahuje až k zámecké zdi.

Od jeho založní v polovině 13. století byl hrad několikrát přestavěn. V roce 1719 připadl zámek rodu Schwarzenbergů. Návštěvníci mohou obdivovat bohatě vybavené interiéry s dobovým nábytkem a vzácnými obrazy. Část expozice je věnována podílu Karla Schwarzenberga v boji proti Napoleonovi.

Hrad Zvíkov

Prohlédneme si hrad založený a postavený Přemyslovcem Otakarem II. Vzhled hradu se od jeho postavení ve 13. století téměř nezměnil. 

K nejcennějším a nejvzácnějším místům patří Kaple sv. Václava, která měla svoji podobou dokazovat velikost královské moci. V roce 1719 se stejně jako sousední Orlík stal hrad součástí Schwarzenberského panství.

Nejvyšší věží hradu je tzv. Hláska, o něco nižší je Hlízová věž, která je přístupná veřejnosti a je z ní krásný výhled na celý areál. 

 

Program

Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

***
Fotogalerie: 
Bontour - Tábor
Bontour - Tábor
Bontour - Orlík
Bontour_Zvíkov
***
Termín: 

9. 7. 2017 (neděle)

Cena: 

580 Kč dospělí
530 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.

BONTOUR, s. r. o. Provozovna: Kontakt:
Vrázova 19a Husova 8a (+420) 736 750 352
616 00 Brno 602 00 Brno bontour@bontour.cz