Telč, Dačice a Jemnice

Podíváme se za českými unikáty do Telče (UNESCO), Jemnice a do Dačic, kde před 183 lety vznikla první kostka cukru na světě.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Telč

Toto město uprostřed Českomoravské vysočiny nabízí na malém prostoru živé setkání se všemi stavebními slohy minulého tisíciletí. Prolínají se zde skvosty z prostředí církevního, měšťanského a šlechtického; památky gotické, renesanční i barokní, ale i románské či klasicistní.

Telč byla pro svůj jedinečný architektonický komplex zapsána v roce 1992 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Dačice

Nenápadná klasicistní fasáda zámku v Dačicích ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století.

V zámku je zřízena prohlídková trasa, čítající 21 zpřístupněných místností, mezi nimiž vyniká především klasicistní schodišťová hala z první poloviny 19. století, velký salon a obě zámecké knihovny.

Dále v zámku sídlí také Městské muzeum a galerie, které nabízí výstavu První kostka cukru na světě ale i mnoho dalších výstav.

Jemnice

Jemnice náležela v kraji mezi první města, která měla pevné hradby.Dal ji opevnit Přemysl Otakar I. v roce 1227. Hradby byly zděné a o jejich pevnosti se později zmiňuje i Velké Janovo privilegium z roku 1327.

Zámek vznikl přestavbou zeměpanského hradu založeného patrně v první polovině 13. století. Dochované části nárožních věží poskytují důkazy, že původní hrad měl pravidelnou dispozici typu francouzského kastelu. V 16. stol. byl hrad přestavěn na renesanční zámek.

Odjezd

Odjezd 7.00 od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Příjezd okolo 19.00 do Brna

 

Cena:

380 Kč dospělí
350 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu, průvodce