Telč, Jindřichův Hradec, Červená Lhota - renesanční klenoty jižních Čech

Bontour - Telč

Vydejte se s námi do kraje, který se proslavil nejen svým rybníkářstvím, ale také zachovalými renesančními památkami. Nádherné náměstí v Telči, hrad a zámek v Jindřichově Hradci či zámek Červená Lhota berou dech.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

 

Úchvatné náměstí v Telči

Patří mezi nejvýznamnější památky UNESCO na Moravě. Město vás okouzlí historickým náměstím, které lemují renesanční domy se zachovalým podloubím. Městské panoráma nenarušené převýšenou panelovou výstavbou jako v mnoha jiných městech, můžete shlédnout z nejstařší místní památky, pozdně románské věže sv. Ducha.

Renesančním klenotem je telčský zámek, ceněné jsou především zachovalé interiéry, které přibližují život v 16. a 17. století.

Bontour - Rondel v JHHrad a zámek se středověkou kuchyní v Jindřichově Hradci

Hrado-zámecký areál v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Původní hrad byl přestavěn na renesanční zámek. Zajímavou částí prohlídky zámku je středověká kuchyně.

Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a zahrada, v níž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. V Rondelu se pořádají koncertní vystoupení.

Bontour Červený LhotaVodní zámek Červená Lhota

Prohlédneme si vodní zámek, který si “zahrál” ve slavné pohádce Zlatovláska. Původně středověká vodní tvrz byla přeměněna na renesanční zámek v 16. století.

Svoji dnešní novorenesanční podobu získala Červená Lhota na začátku 20. století, kdy musela být stavba upravena tak, aby dostála požavkům na bydlení té doby - rozšíření vnitřních prostor a vůbec první půdní vestavba.

 

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00. 

***
Fotogalerie: 
Bontour - Renesanční klenoty jižních Čech (Jindřichův Hradec zámek)
Bontour - Renesanční klenoty jižních Čech (Jindřichův Hradec náměstí)
Bontour - Renesanční klenoty jižních Čech (Telč zámek)
Bontour - Renesanční klenoty jižních Čech (Červená Lhota)
***
Termín: 

 22. 7. 2017 (sobota)

Cena: 

500 Kč dospělí
480 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce. 

BONTOUR, s. r. o. Provozovna: Kontakt:
Vrázova 19a Husova 8a (+420) 736 750 352
616 00 Brno 602 00 Brno bontour@bontour.cz