Telč, Jindřichův Hradec, Červená Lhota – renesanční klenoty jižních Čech

Telč - Bontour

Renesanční památky jižních Čech vám doslova vyrazí dech. Navštívíme nádherné náměstí v Telči, hrad a zámek v Jindřichově Hradci a zámek Červená Lhota.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Ojedinělé náměstí v Telči

Patří mezi nejvýznamnější památky UNESCO na Moravě. Město vás okouzlí historickým náměstím, které lemují renesanční domy se zachovalým podloubím. Městské panoráma nenarušené převýšenou panelovou výstavbou jako v mnoha jiných městech, můžete shlédnout z nejstařší místní památky, pozdně románské věže sv. Ducha.

Renesančním klenotem je telčský zámek, ceněné jsou především zachovalé interiéry, které přibližují život v 16. a 17. století.

Hrad a zámek se středověkou kuchyní v Jindřichově Hradci

Hrado-zámecký areál v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Původní hrad byl přestavěn na renesanční zámek. Zajímavou částí prohlídky zámku je středověká kuchyně.

Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a zahrada, v níž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. V Rondelu se pořádají koncertní vystoupení.

Vodní zámek Červená Lhota

Prohlédneme si vodní zámek, který si “zahrál” ve slavné pohádce Zlatovláska. Původně středověká vodní tvrz byla přeměněna na renesanční zámek v 16. století.

Svoji dnešní novorenesanční podobu získala Červená Lhota na začátku 20. století, kdy musela být stavba upravena tak, aby dostála požavkům na bydlení té doby – rozšíření vnitřních prostor a vůbec první půdní vestavba.

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00. 

Termín:

22. 7. 2017 (sobota)

Cena:

500 Kč dospělí
480 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce.