Termální lázně Sárvár a prohlídka Šoproně

Nejlepší možná relaxace – lázně Sárvár s moderními bazény, jejichž voda má léčivé účinky. A navečer se projdeme Šoproní – romantickým historickým městem.

Tento zájezd už se odjel. Aktuální zájezdy naleznete ZDE.

Termální lázně Sárvár

Lázně Sárvár patří k nejnavštěvovanějším lázeňským komplexům v Maďarsku. Nacházejí se v příjemném městečku Sárvár na řece Rába na západě Maďarska, kde se zároveň nachází zachovalý hrad Nádasdy-vár. Po rekonstrukci a rozšíření o další budovu lázní se z lázní Sárvár stalo ideální místo k odpočinku, relaxaci a zábavy pro celou rodinu. V nově postavené budově jsou bazény s vodními atrakcemi, se skluzavkami a tobogány. V okolí města Sárvár vyvěrají 2 druhy léčivé vody, v bazénech lázeňského komplexu se používá zásaditá hydrogenuhličitanová termální voda s velkým obsahem soli. Voda v lázních Sárvár se používá k léčení pohybového ústrojí, k léčení revmatických a gynekologických nemocí. Léčí se zde nemoci dýchacího ústrojí, astma. Odpařováním termální vody se získává známá Sárvárská termální krystalická sůl.

Bazény s léčivou termální vodou

Tyto bazény jsou umístěné v původní budově lázní Sárvár z roku 2002. Jsou zde celkem 3 vnitřní a 2 venkovní bazény s teplotou 32 – 38°C. Děti mají přístup pouze do některých z nich, určitě se ale zabaví v divoké řece protékající kolem venkovního ostrova. V roce 2010 byly v lázních Sárvár zkvalitněny stávající služby – byl rozšířený Svět saun, bylo obnoveno léčebné a wellness centrum.

Budova pro rodiny s dětmi

Na konci roku 2010 byla otevřena nová lázeňská budova, které se zaměřuje především na rodiny s dětmi. V nové lázeňské budově lázní Sárvár najdete vodní hřiště pro nejmenší děti se skluzavkami a brouzdaliště, svět miminek s přebalovací místnost, bazén s vířivkou, bazén s vlnami, 3 tobogány, plavecký bazén a odpočinkové prostory.

Doporučujeme vzít si s sebou koupací plášť, ručník a přezůvky.

 

Šoproň – romantické město s bohatou a pestrou minulostí

Díky tomu, že se jí vyhnula turecká vojska i osmanská nadvláda, se může Šoproň jako jediné maďarské město pochlubit kopletně zachovalým historickým jádrem – s hradbami, gotickými domy, kostely a kláštěry, které navíc mnohdy stojí na románských, či dokonce keltských a římských základech. Od antiky až do dnešních dnů je Šoproň křižovatkou cest mezi Vídní a Budapeští, které přinesly městu většinu jeho bohatství. Pečlivě zrestaurované staré město má mnoho romantických zákoutí, především ve dvorech domů, jejich vrata se před turisty nezavírají. Ve dvorech jsou také často zbytky hradebních zdí, které dotvářejí romantiku místa.

Program

Odjezd v 7.00 hod. ráno z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 21.30 hod.

Termín:

29. 4. 2017 (sobota)

Cena:

550 Kč dospělí

530 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: Dopravu a průvodce

Vstup do lázní: 300 Kč dospělí, 160 Kč děti do 14 let