Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany

Bontour - Trenčínský hrad

U našich východních sousedů je blízko hranic k vidění spousta zajímavých míst. Například Trenčínský hrad nebo památky v Novém Mestě nad Váhom či Piešťanech.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Trenčínský hrad

Trenčínský hrad se tyčí přímo nad slovenským městem Trenčín. Na hradě jsou umístěny expozice Trenčínského muzea. Bezpochyby nejzajímavější je výstava historické nábytku a feudalismu v Barbořině paláci, cenné zbraně, obrazy i pravěké exponáty v Ľudovítově paláci a stálá hradní galerie v hospodářské budově hradu. Kromě toho jsou zde k vidění archeologické sbírky a nálezy objevené během archeologických výzkumů na hradě. Jedinečný je pohled z Matúšovy věže před vámi „otevře“ širokou krajinu, městskou architekturu z ptačí perspektivy a mohutné gotické renesanční opevnění sahající až daleko do přírodního lesního porostu Breziny.

Nové Mesto nad Váhom

Mezi nejkrásnější památky patří opevněný kostel Narození Panny Marie. Věž tohoto kostela je odkloněna o 107 cm od své osy a tak patří k nejšikmějším stavbám na Slovensku. V kostele se nachází křížová cesta od J. B. Klemense. Ve městě se dále nachází Židovský hřbitov s náhrobky ze 16. – 19. století.

Piešťany

Bojnický zámek, původně hrad, byl upraven do dnešní podoby až na konci 19. století. O poslední přestavbu se zasloužil Ján Pálffy – velký cestoval a sběratel uměleckých skvostů z dalekých cest. Ze středověku se dochovala jen zřícenina kostela a kláštera. Jednou z nejstarších světských budov je Kurhotel. Má pravděpodobně renesanční jádro, vícekrát přestavované až do dnešní podoby. Kolonádový most od Emila Belluše je významnou funkcionalistickou stavbou.
Od roku 1931 se zde nachází Balneologické muzeum, od roku 2004 je zde také umístěno slovenské Vojenské historické muzeum.

 

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín:

27. 8. 2017 (neděle)

Cena:

470 Kč

450 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce