Vídeň - návštěva mořského akvária

Bontour - Návštěva mořského akvária

Navštivte s námi jedinečný mořský svět s více jak 2500 živočichy všech kontinentů – ryby, krokodýli, hadi, tropický skleník, jedinečná fauna i flóra. Prohlídka trvá asi 2 hodiny.

Pá 17. 11. 2017 (390 Kč)

Objednat si

 

Dům moře (Haus des Meeres)

Dům moře představuje v jednotlivých odděleních vysoko ve vzduchu tropické sladkovodní a mořské ryby, ryby obývající Středozemní moře a tuzemské vody, a také žraloky.

Nachází se v něm největší rakouské akvárium: v nádrži o objemu 300 000 litrů je dost místa pro žraloky černocípé, žraloky lagunové a žraloky bambusové i pro mořskou želvu Puppi. Od loňského září se dalším lákadlem stala 150 000 litrová nádrž pro kladivouny v 10. patře bývalé protiletadlové věže. V přízemí se můžete projít desetimetrovým Atlantickým tunelem: Trubice prochází nádrží o objemu 500 000 litrů, která se stala domovem různých druhů ryb žijících v Atlantském oceánu - od sapínů přes manty až po žraloka vouskatého.

V tropickém pavilonu a v krokodýlím parku Krokipark se můžete těšit na volně poletující ptáky, pobíhající opice, krokodýly a další zvířata obývající daný biotop. Oddělení terárií obývají jedovatí hadi, hroznýšovití, ještěrky a ještěři, listoví mravenci a sklípkani. V zážitkovém akváriu s názvem Brandungsriff, tedy útes se silným příbojem, se mohou děti díky „potápěčským přilbám" zabudovaným do dna akvária podívat do světa tropických ryb hodně zblízka. V umělé krápníkové jeskyni můžete pozorovat přes sto různých obyvatel jeskyní a dalších zvířat aktivních v noci: obrovské jedovaté stonožky, bičovce a kobylky, jeskynní ryby bez očí nebo štíry, kteří strašidelně svítí pod UV světlem. 

Vídeň

Rakouské hlavní město leží na řece Dunaj a se svými 1,8 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Obchodní centrum G3 (Primark)

V rozlehlém nákupním resortu naleznete kromě Primarku obchody s módou značky Beneton, Desigual, Esprit, Mango, s.Oliver, Veromoda, Orsay, Tom Tailor, Massi Milano a další. Původně byl Primark známý pouze z Londýna, kde zdobí hlavní třídu Oxford Street a je vyhlášen svou obrovskou návštěvností a cenami, které se vidí jen málokde.

 

Program

Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Návrat do Brna okolo 20.00 hod.

***
Fotogalerie: 
Bontour - Návštěva mořského akvária
Bontour - Návštěva mořského akvária
Bontour - Návštěva mořského akvária
***
Termín: 

17. 11. 2017 (pátek) + Primark

Cena: 

390 Kč dospělí
360 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Vstupné – Mořský svět: dospělí 16.70 EUR, děti 6-15 let 7.60 EUR, děti 3-5 let 5.10 EUR.

BONTOUR, s. r. o. Provozovna: Kontakt:
Vrázova 19a Husova 8a (+420) 736 750 352
616 00 Brno 602 00 Brno bontour@bontour.cz