Vídeň – výstava k výročí Marie Terezie

Výstava Marie Terezie - Bontour

Jedinečná výstava u příležitosti oslav 300 let, které uplynuly od narození císařovny Marie Terezie – jediné ženy, která kdy vládla na českém trůně.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Velkolepá výstava k 300. výročí narození Marie Terezie přiblíží život a odkaz habsburské císařovny Marie Terezie, a to rovnou na čtyřech místech ve Vídni a okolí od 15. března do 29. listopadu 2017.

Jubilejní výstava 300 let Marie Terezie: stratéžka, matka, reformátorka připomene panovnici, jejíž čtyřicetiletá vláda (1740 – 1780) výrazně ovlivnila směřování habsburské monarchie. Války, utrpení i náboženská intolerance patří k tereziánskému období stejně jako účinné reformy a modernizace státu.

Přímo ve vídeňském Schönbrunnu, oblíbené letní rezidenci císařské rodiny, se bude nacházet expozice Umění a život na dvoře, která představí především klasická a extravagantní umělecká díla spjatá s Marií Terezií. V sousední Císařské kočárovně odprezentuje ukáže výstava Ženská síla a radost ze života, jakým způsobem se matka šestnácti dětí prezentovala a prosazovala v mužském světě moci a politiky. Historický obraz Marie Terezie stejně jako její sňatkovou politiku a osobní osudy rodinných příslušníků prozkoumá ve vídeňském muzeu Hofmobiliendepot výstava Rodina a odkaz.

Další expozice otevřou v zámcích Hof a Niederweiden východně od Vídně a pouhých pár kilometrů od Bratislavy. Zámek Hof, kde si císařovna v roce 1775 zřídila vdovský apartmán, ve výstavě Spojenectví a nepřátelství představí zejména konflikty, bitvy o území a jednání, která Marie Terezie vedla s ostatními panovníky. Expozice Modernizace a reformy v blízkém Niederweidenu, který sloužil zejména oslavám a honům, přiblíží především státotvorné reformy habsburské monarchie.

 

Program

Odjezd v 6.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Příjezd do Brna okolo 20. hodiny.

Termíny

8. 10. 2017 (neděle)

Cena

490 Kč dospělí
440 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Vstup do 4 výstavních míst: cca 25 EUR, děti 18 let 16 EUR.