Zámek Fertöd ve francouzském stylu a romantická Šoproň

Bontour - Zámek Fertöd

Navštívíme okázalý maďarský zámek Fertöd, známý jako “maďarské Versailles”. A při zastávce v Šoproni zažijeme romantiku jednoho z nejpůvabnějších maďarských měst s bohatou historií.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Zámek Fertöd – maďarské Versailles

Barokně rokokový palác vybudoval v 18. století kníže Miklóš Esterházy, předlohou mi přitom bylo honosné císařské sídlo Versailles. Skoro 30 let zde žil, komponoval a organizoval hudební život na zámku také rakouský skladatel Joseph Haydn.

Budova má tvar podkovy a pyšní se více jak 120 bohatě zdobenými pokoji. Interiéry šlechtického sídlo dodnes vyráží dech svým luxusním vybavením a barvami oplývajícími nástěnnými malbami.

V potrétním sále visí dvoumetrová podobizna Marie Terezie, nejvzácnější host, kterého Esterházy hostil. Kvůli dvoudenní návštěvě císařovny v roce 1773 byl vystavěn honosný apartmán s výhledem do pečlivě udržovaného francouzského parku.

Ten byl stvořen pod taktovkou těch nejlepších zahradníků té doby. Každý měsíc zde 70 zahradníků přesazovalo na 60 tisíc květin. Voněly zde aromatické pomerančovníky a bublaly fontánky. 

Romantická Šoproň

Romantické město s bohatou a pestrou minulostí. Díky tomu, že se jí vyhnula turecká vojska i osmanská nadvláda, se může jako jediné maďarské město pochlubit kopletně zachovalým historickým jádrem.

Takzvané Vnitřní město stojí na keltských a římských základech. Už zdálky upoutá vaši pozornost vysoká Požární věž, pozoruhodná směsice několika stavebních slohů. Vystoupáte-li po točitých schodech až nahoru, můžete se kochat náměstím Fór Tér se množstvím historických domů, klikatými uličkami starého města a za dobrého počasí je možné zahlédnout i silulety nedalekých Alp.

Náměstí dominuje morový sloup nejsvětější Trojice a Kozí kostel ze 13. století, který byl místem korunovace králů. V jedné z nejstařších ulic Új utca stojí Stará a Nová synagoga, židovské památky postavené ve středověku. 

 

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 22 hodiny.

Termín:

24. 9. 2017 (neděle)

Cena:

530 Kč dospělí
500 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu, průvodce.