Zámek Schlosshof, Eisenstadt, Šoproň

Bontour - zámek Hof

Zámek Hof je jedním z největších a nejskvostnějších panských sídel Habsburků. Nedaleká Šoproň zase jedním z nejpůvabnějších maďarských měst. Nakonec navštívíme malebné městečko Eisenstadt.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Císařský zámek Hof

Jedno z největších a nejskvostnějších panských sídel Habsburků, velkolepé umělecké dílo krajinné architektury a architektury budov. Originální mobiliář a umělecké předměty byly přivezeny zpět z celé Evropy a znovu propůjčují knížecím komnatám působivou nádheru. Nejlepší krajinní architekti světa přeměnili barokní zahradu svažující se nad sedmi terasami opět do onoho kouzelného prostředí, se kterým se za dob císaře mohlo měřit pouze několik zahradních areálů v Evropě.

Za vidění stojí například krásná ložnice Marie Terezie zdobená hedvábnými výšivkami z Indie. Projít se můžete barokními terasovými zahradami s kobercem z pestrobarevných květů, které jsou přirovnávány k pařížskému Versailles. Milovníci koní si na své přijdou při prohlídce stáje Lipicánských běloušů, krom kterých je zde možné vidět jedinečné bílé oslíky s modrýma očima nebo vzácné maďarské koně Gidran.

Eisenstadt

Barokní městečko, ve kterém působil skladatel Joseph Haydn. Krom skladatelova domu zde můžete obdivovat i Spitalskirche s původními varhanami, barokní zámek Esterházyschloss, Kalvárie, Staré město a židovský hřbitov.

Šoproň

Romantické město s bohatou a pestrou minulostí. Díky tomu, že se jí vyhnula turecká vojska i osmanská nadvláda, se může jako jediné maďarské město pochlubit kopletně zachovalým historickým jádrem.

Takzvané Vnitřní město stojí na keltských a římských základech. Už zdálky upoutá vaši pozornost vysoká Požární věž, pozoruhodná směsice několika stavebních slohů. Vystoupáte-li po točitých schodech až nahoru, můžete se kochat náměstím Fór Tér se množstvím historických domů, klikatými uličkami starého města a za dobrého počasí je možné zahlédnout i silulety nedalekých Alp. Náměstí dominuje morový sloup nejsvětější Trojice a Kozí kostel ze 13. století, který byl místem korunovace králů. V jedné z nejstařších ulic Új utca stojí Stará a Nová synagoga, židovské památky postavené ve středověku.

 

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termín:

19. 8. 2017 (sobota)

Cena:

Dospělí 450 Kč

Děti a senioři 410 Kč

Cena zahrnuje dopravu a průvodce

Cena nezahrnuje vstup na zámek Hof – cca 9 EUR.