Zámky Hof a Niederweiden – výstavy k výročí Marie Terezie (v obou zámcích výklad ve slovenštině!)

Bontour - Zámek Niederweiden

Zámek Hof je jedním z nejskvostnějších sídel Habsburků, zámek Niederweiden je klenotem barokní architektury. V obou zámcích shlédneme výstavy k výročí Marie Terezie.

Odjetý zájezd. Prohlédněte si aktuální zájezdy.

Výstavy k výročí Marie Terezie

Zámek Hof, kde si císařovna v roce 1775 zřídila vdovský apartmán, představí ve výstavě Spojenectví a nepřátelství zejména konflikty, bitvy o území a jednání, která Marie Terezie vedla s ostatními panovníky. Expozice Modernizace a reformy v blízkém Niederweidenu, který sloužil zejména oslavám a honům, přiblíží především státotvorné reformy habsburské monarchie.

Císařský zámek Hof

Jedno z největších a nejskvostnějších panských sídel Habsburků, velkolepé umělecké dílo krajinné architektury a architektury budov. Originální mobiliář a umělecké předměty byly přivezeny zpět z celé Evropy a znovu propůjčují knížecím komnatám působivou nádheru. Nejlepší krajinní architekti světa přeměnili barokní zahradu svažující se nad sedmi terasami opět do onoho kouzelného prostředí, se kterým se za dob císaře mohlo měřit pouze několik zahradních areálů v Evropě.

Za vidění stojí například krásná ložnice Marie Terezie zdobená hedvábnými výšivkami z Indie. Projít se můžete barokními terasovými zahradami s kobercem z pestrobarevných květů, které jsou přirovnávány k pařížskému Versailles. Milovníci koní si na své přijdou při prohlídce stáje Lipicánských běloušů, krom kterých je zde možné vidět jedinečné bílé oslíky s modrýma očima nebo vzácné maďarské koně Gidran.

Niederweiden

Tento klenot barokní architektury navrhl v roce 1693 Johann Bernhard Fischer z Erlachu a v roce 1726 ho získal princ Evžen Savojský, jemuž sloužil jako základna pro velké lovecké společnosti. Díky lehkosti francouzského letohrádku a šarmu severoitalské panské vily oslňuje zámek zcela mimořádným půvabem. V přidružené kuchyni na přípravu jídel ze zvěřiny si lze snadno představit barokní pohodu sálající z hodovní tabule plné zvěřinových lahůdek.

 

Program

Odjezd v 8.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 20.00.

Termíny:

10. 6. 2017 (sobota)

30. 9. 2017 (sobota)

Cena:

460 Kč

420 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce.

Vstupné na oba zámky: cca 13 EUR.