ZOO Lešná se Zátokou rejnoků a Hřebčín Napajedla

ZOO Lešná se Zátokou rejnoků je ojedinělým úkazem v celé Evropě. Navštívíme rovněž pohádkový Zámek Lešná a Hřebčín Napajedla – největšího chovatele anglického plnokrevníka v České republice.

Tento zájezd už se odjel. Nejnovější zájezdy naleznete ZDE.

Krmení rejnoků v nejkrásnější moravské ZOO

Navštivte s námi zlínskou ZOO Lešná, nebudete litovat. Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala, Zátoka rejnoků, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park – to je prostředí zcela ojedinělé i v Evropě.

Zátoka rejnoků – zbrusu nová expozice vznikla na místě bývalého pavilonu opic nedaleko zámku Lešná. Pavilon, který stál zhruba 30 miliónů korun, se stal domovem pro 20 mořských rejnoků druhu siba ománská. Tento druh obývá severozápadní část Indického oceánu, Arabské moře a Ománský záliv. Skupina je složená ze 2 samců a 18 samic ve věku 3 – 4 let.

Zátoka rejnoků je jedinečná i tím, že návštěvníci mají možnost si rejnoky sami nakrmit. Krmná dávka složená z krevet, kousků ryb nebo olihní stojí 30 Kč a prodává se přímo v expozici.

Zámek Lešná

Zámek Lešná patří k nejmladším šlechtickým sídlům na Moravě. Pohádková stavba, ve které se mísí novorenesance s novogotikou, se švýcarským stylem i s jistou dávkou novobaroka, je dokonalou ukázkou života šlechty na začátku dvacátého století. Důležitou součástí interiéru je i zajímavá sbírka předmětů z celého světa. Najdete tu práce ze slonoviny, ebenu, teakového dřeva, ale také antické a egyptské vykopávky. Prohlídka jedenácti zámeckých sálů trvá 45 minut.

Hřebčín Napajedla

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Pozemky, budovy i zámek získala ve veřejné dražbě v roce 1935 firma Baťa. V roce 1937 se podařilo iniciativou Ing. Bohumila Tichoty a tehdejšího ředitele Dr. Ing. Václava Michala vyměnit areál hřebčína s pastvinami a stájemi za otrokovické a tlumačovské pozemky. Od téhož roku byl hřebčín zapojen do svazku státních ústavů pro chov koní a bylo importováno 12 klisen, což významně ovlivnilo kvalitu chovu. V letech 1948 – 1989 měl napajedelský hřebčín výsadní postavení v chovu plnokrevníků a ze zdejší stáje vzešla celá řada dostihových šampionů vítězících po závodištích v celé Evropě.

Program

Odjezd v 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna okolo 19.30.

Termín:

13. 4. 2017 (čtvrtek)

Cena:

400 Kč dospělí

380 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje: dopravu a průvodce