ZOO a zámek Bojnice

Vydejte se s námi k našim východním sousedům do nejznámějšího zámku a nejstarší a nejnavštěvovanější zoologické zahrady na Slovensku – do Bojnic.

Tento zájezd už se odjel.
Nejbližší zájezdy naleznete
zde.

Zámek Bojnice

Tento romantický zámek s částečně ponechaným gotickým a renesančním základem patří k nejnavštěvovanějším zámkům na Slovensku. K zámku patří i zámecky park, ve kterém roste mnoho exemplářů vzácných stromů a také sedmisetletá Lípa krále Matyáše. Tato lípa je pravděpodobně nejstarším stromem na Slovensku.  Zámek byl v roce 1970 prohlášen za Národní kulturní památku. 

ZOO Bojnice

Bojnická zoologická zahrada je nejstarší a nejnavštěvovanější zoologická zahrada na Slovensku. Počet druhů chovaných v ZOO Bojnice je největší ze všech čtyř slovenských ZOO, v závěru roku 2009 šlo celkem o 384 živočišných druhů v počtu 2050 exemplářů. Pro veřejnost byla otevřena 1. dubna 1955 a v současnosti se rozkládá na ploše 41 hektarů, z čehož expoziční část tvoří 20 hektarů.

ZOO se nespecializuje na žádnou skupinu zvířat, a tak v ní můžete spatřit slony africké, bongy lesní, horské zebry Hartmannové, orangutany bornejské a mnohé další. V minulosti zde byla vyšší pozornost věnována zejména odchovu rysů ostrovidů, běžců (emu a nandu) a horských koz. Areál ZOO se nachází v příjemném rekreačním prostředí lázeňského města Bojnice nedaleko od Bojnického zámku v Trenčínském kraji.

Program

Odjezd v 7.00 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).

Příjezd do Brna okolo 20.00.

Cena:

480 Kč dospělí

450 Kč děti a senioři

Cena zahrnuje dopravu a průvodce